Najavljena manifestacija Dani Semberije u Austriji

Šef Predstavništva Mladen Filipović boravio je proteklih dana u Bijeljini, gdje je najavio održavanje Dana Semberije u Austriji krajem septembra ove godine.

“Ovo je nastavak naših aktivnosti na promociji regija Republike Srpske. Prethodnih godina smo organizovali Dane Hercegovine i Dane Krajine, ove godine ćemo predstaviti kulturne, turističke i privredne znamenitosti Semberije”, rekao je Filipović.

Tim povodom je održana i prezentacija za grupu privrednika iz Bijeljine tokom koje su predstavljene ključne aktivnosti Predstavništva usmjerene na jačanje privredne saradnje i podršku našim preduzećima koja žele da ostvare poslovne kontakte u Austriji.

Susret je organizovan u saradnjii sa Područnom privrednom komorom Bijeljine,  a prisutan je bio i Zoran Maletić, direktor Područne privredne komore Bijeljina. Tokom prezentacije, kojoj je prisustvovala i predsjednica Skupštine grada Bijeljina Željana Arsenović, bilo je riječi o mogućnostima unapređenja saradnje sa tržištem Austrije, a predstvljeni su i ključni projekti koje realizuje Predstavništvo u Austriji.

Filipović je sa saradnicima obišao i kompaniju Steco u Bijeljini koja godinama unazad uspješno posluje na međunarodnom tržištu, uključujući Austriju, Njemačku i Švajcarsku.

Tokom posjete održan je i sastanak sa grupom lokalnih umjetnika u Centru za kulturu Semberija, koji će ujedno biti partner u realizaciji projekta Dani Semberije.